قرارگاه فرهنگی شهید بابانظر


سومین همایش هیئات محوری کشور با حضور نمایندگانی از ستاد یادواره سردار شهید بابانظر، برگزار شد

 

به گزارش قرارگاه فرهنگی شهید بابانظر، سومین همایش هیئات محوری کشور در اردوگاه بزرگ یاوران مهدی(عج) و در جوار مسجد مقدس جمکران، با حضور نمایندگانی از ستاد یادواره سردار شهید بابانظر برگزار گردید.

سومین همایش هیئات محوری کشور از روز چهارشنبه با اقامه نماز مغرب و عشا و اکران فیلم شیار ۱۴۳ شروع شد. صبح روز پنج شنبه نیز بعد از قرائت قرآن، حجت الاسلام محرابی به بررسی نقش تکفیریها در تحولات منطقه و جایگاه ایران در میان این تحولات اشاره کرد. وی سخنان خود را با توصیه هایی به دولتمردان در حفظ جایگاه ملت ایران و نیز ذکر این مطلب که امروز بزرگترین خطر جریان تکفیریهای سنی و تکفیریهای شیعه هستند به پایان برد.

حجت الاسلام میرزامحمدی دومین سخنران این روز بود که به آسیب شناسی هیئات پرداخت و با ذکر مصیبت امام جواد(ع)، برنامه خود را به پایان برد. حضور عوامل فیلم شیار ۱۴۳ و ادای توضیحاتی در خصوص ساخت و اکران این فیلم برنامه بعدی بود.

سخنرانی کوتاه حاج مهدی سلحشور نیز بخش بعدی این همایش بود با پرسشهای حاضران مواجه شد، و بعد از نماز، استراحت و صرف نهار، کمیسیون تخصصی در بخشهای مختلف پذیرای مسؤولان هیئات بودند.

بعد از پخش نماهنگ و برنامه های جانبی، نویت به سخنرانی استاد رحیم پور ازغدی رسید که به توضیح تفاوتهای محرم حسینی و محرم یزیدی پرداخت.

  

برنامه «هیأت» ابتکار جدید و مشترک قرارگاه خاتم الاوصیا و جامعه ایمانی مشعر بود که در پلاک ۳۱۳ مسجد مقدس جمکران برگزار گردید. سخنرانی استاد وافی، شعر خوانی استاد علوی، ذکر خاطرات جنگ توسط یکی از رزمندگان، سخنرانی حجه الاسلام احمد پناهیان و ذکر مصیبت و سینه زنی، و درنهایت صرف شام از جمله برنامه های برگزیده هیأت بود.

برنامه صبح روز جمعه نیز با سخنرانی حجت اسلام انجوی نژاد(مسؤول هیأت رهپویان وصال شیراز) در خصوص کارکرد اصلی هیأت، تربیت انسان تراز انقلاب اسلامی شروع شد.

در ادامه، پخش کلیپی از شیعیان کشمیر با استقبال حضار مواجه شد، کلیپی که تأثیر انقلاب اسلامی ایران را در کشورهای منطقه به وضوح نشان می داد. در ادامه دو تن از فعالان شیعی از کشور کشمیر میهمان برنامه بودند که مورد استقبال فراوان حضار قرار گرفتند. یکی از این میهمانان «سرباز روح الله» نام داشت که زبان فارسی را بسیار زیبا صحبت می کرد.

برنامه بعدی سومین همایش هیئات محوری کشور، با سخنرانی دلنشین حاج حسین یکتا، مداحی حاج احمد واعظی و حاج مهدی سلحشور ادامه یافت.

توزیع بسته های فرهنگی که بیشتر حاوی مطالب عید غدیر بود نیز آخرین بخش برنامه های صبح جمعه بود.

در برنامه های بعدازظهر نیز «ابوزینب»، فیلم برگزیده جشنواره مقاومت به نمایش درآمد. سخنرانی مرتضی شعبانی(همرزم شهید آوینی) و تهیه کننده فیلم ابوزینب و شرکت در جشن بزرگ هلهله فرشته ها نیز از بخشهای بعدی این مراسم بود.پیج رنک گوگل
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات