قرارگاه فرهنگی شهید بابانظر

سه سردارِ خراسانی...

 

یک؛ درست بیخِ گوشمان!

سردبیر- یک همراه، همسفر، یار... یک همنفس چه کسی می‌تواند باشد؟ چه کسی؟ که هم محرم اسرارت باشد و هم شریک شب و روزهای خوش و ناخوشت. که زمینی نباشد رابطه بینتان و چیزی فراتر از هر تعریفی باشد. رابطه ای که فقط خودت بدانی که چیست و چگونه است؟ اصلا تا به‌حال دیده ای چنین چیزی را؟ اینکه آنقدر خالص باشی، خودت و همنفست که حتی سرنوشت نیز نتواند از هم جدایتان کند! آنقدر قوی باشد این اتصال که بر روزگار هم تأثیر بگذارد و برهمین اساس مقدراتتان را مشترک بنویسند!

شاید نتوان تصور کرد چنین چیزی را، و شاید هم... اما تصور من و شما چندان مهم نخواهد بود وقتی با چشم خویشتن، نظاره‌گرِ چنین چیزی باشیم. آنگاه، نه جای انکار است و نه نیاز به اثبات. همه چیز مثل روز روشن خواهد شد.

نیازی نیست ذهن سیالت را رها کنی تا جوینده مصداق این رابطه باشد. همین نزدیکِ خودمان است، درست بیخِ گوشِ خودمان! کافی است چند خطی را همراه نشان سرخ باشی تا همه چیز دستت بیاید!

دو؛ فردا نزدیک است...

روایتِ شیرینی است حکایتِ مردانِ آسمانی. سه سردار خراسانی که هرکدامشان یَلی بودند برای خودشان. اما، هر سه که با هم بودند، بحث دیگری بود، بحثی فراتر از هر آنچه بتوان فکرش را کرد.

بابانظر باشد، حاجی شریف باشد و سید علی. آن‌وقت جمعشان جمع می‌شود و معرکه ای خواهند ساخت از میدانِ نبرد. عجب صفایی دارد رزمِ در کنارِ یار... تلخی‌ها شیرین می‌شود و سختی‌ها آسان. سه یارِ باوفا، سه سردار مخلص و جبهه نبرد.

کوههای کردستان و خاکهای جنوب، شاهدان عهد و پیمانِ خدایی سه سردارند؛ عهد و پیمان شجاعت و شهادت.

کربلای 5 شروع می‌شود؛ همان عملیاتی که شلمچه را تبدیل به کربلای ایران می‌کند. بابانظر، شریفی و ابراهیمی، هر سه هستند. لحظات سختی است؛ هرچه می‌گذرد کار بیشتر گره می‌خورد. اما سخت‌تر از اینها هم در راه است...

نوبت شهادت که برسد، بالها گشوده می‌شوند برای پرواز، پروازی که دو پرستو دارد. و پرستوی سوم، هنوز کار دارد روی زمین. پرستوی سوم باید دوعیجی را تصرف کند، حتی بدون حاجی شریفی و سید علی!

بابانظر باید بماند و دو یارش را به خدا بسپارد. انتظار، تنها راه است و صبر، تنها چاره. تا شهادت هنوز باقی مانده است؛ اما فردا نزدیک است، همان زمانی که قرار است سه سردار خراسانی، دوباره به هم بپیوندند، چه لحظه زیبایی... .
پیج رنک گوگل
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات