قرارگاه فرهنگی شهید بابانظر

با همرزمان شهید (3)

داشتن علمی به واسطه تابش نور الهی بر قلب شهید بابانظر

سردار اسماعیل قاآنی، همرزم بابانظر

فراتر از یک فرد

شهید نظرنژاد در عمل به وظایف خود در راه اسلام و میهن و سجایای اخلاقی به مراحلی رسیده بود که نمی توان وی را یک فرد دانست؛ بلکه باید از او به عنوان یک فرهنگ و اسوه یاد کرد. رفتار بابانظر تجلی فرهنگ حرکت با ولایت و امامت بود چرا که تمام توان خود را در شاگردی مکتب امام و عمل به تکلیف شرعی و انسانی خود وقف کرد و در این راه از زندگی خود نیز گذشت.

قهرمانی متفاوت

شهید نظرنژاد و سایر شهدا قهرمانی متفاوت با سایر قهرمانان در جهان هستند و در فرهنگ تمام جوامع، قهرمانان کسانی هستند که پشت حریف خود را به خاک بزنند تا پیروز شوند. اما شهدای کشور ما قهرمانانی بودند که حاضر شدند پشتشان به زمین بخورد و در خاک و خون بغلطند تا جایگاه دین و مکتب اسلام را بالا ببرند و همین ویژگی هاست که جنگ ما را مقدس و باارزش کرد.

مبارزه با دست خالی

تنها جنگی که در کشور پس از 200سال اتفاق افتاد و در آن حتی به اندازه وجبی از خاک کشور از دست نرفت دفاع مقدس بود و این افتخار را مدیون شهدایی چون بابانظر هستیم که با وجود کمترین امکانات در مقابل دشمنانی ایستادگی کردند که از طرف تمام کشورهای جهان حمایت می شدند. نگاه عمیق و تدبیر شهدا و فرماندهانی نظیر شهید بابانظر در پیشبرد جنگ سبب می شد که دشمن باوجود حمایت ها و امکاناتی که داشت با شنیدن نام رزمندگان نیز عقب بنشیند.

دانش الهی

شهید بابانظر با اینکه تنها در حد خواندن و نوشتن می دانست، زمانی که به میدان جنگ و مناطق عملیاتی وارد می شد با بررسی زمین و ویژگی های منطقه نقاط ضعف و قوت آنها را به راحتی می توانست دریابد و این نشان دهنده علم والای این شهید بود، علمی که نه از طریق تحصیلات دانشگاهی بلکه به واسطه نور الهی که بر قلب وی تابیده شده بود حاصل می شد. پیج رنک گوگل
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات