قرارگاه فرهنگی شهید بابانظر

با همرزمان شهید (1)

 

اگر خدا بخواهد، حق ما شهادت است...

سخنانی از دکتر قالیباف در اجلاسیه چهارم- تیرماه 91

بیمه‌نامه دنیا و آخرت

شهید نظرنژاد چندی قبل از شهادتش به من و سردار موسوی می گفت: «آقا باقر! حاج حسین! شما که با من بودید، جایی دیدید که من بترسم؟ دیدید که پشت خاکریز دولا دولا بشوم یا خمپاره ای که می آمد، روی زمین بخوابم؟...» خب این مرد در شجاعت بی نظیر بود. صبر، مقاومت، شجاعت، استقامت، صفا، صمیمیت و... سیره بابانظر و همه شهدای ما بوده است. همه اینها صفتهای الهی است و هرکسی در هر جامعه ای با محور معنویت و عقلانیت حرکت کند و از سنتهای الهی فاصله نگیرد، زندگی مادی و معنوی او تضمین شده است. این چیزی است که خدا وعده داده است و او که خُلف وعده نمی کند! اگر ما در زندگی شخصی یا اجتماعی مشکلی می بینیم، یقینا به این دلیل است که از سنتهای الهی فاصله گرفته ایم.

قرار دوستانه

خاطرم هست که هر وقت از تهران به مشهد می‌آمدم، هر موقع از شب که می رسیدیم، با چند تن از دوستان دیگر حتما قبل از اذان صبح به حرم حضرت رضا(ع) می رفتیم و بلافاصله پس از آن، برنامه حضور در بهشت رضا(ع) بود. شهید نظرنژاد دلبستگی عجیبی به دوستان شهیدش داشت و هرگاه به محلی که اکنون در آنجا آرمیده است می رسیدیم، به ما می گفت: «اگر خدا بخواهد به عدالت و براساس فضلش رفتار کند، حق ما شهادت است؛ غیر از این نباید چیز دیگری باشد. اگر من شهید شدم، مرا بین دوستانم(شهیدان شریفی و ابراهیمی) در همین مکان دفن کنید؛ چه جا باشد و چه نباشد، جای من اینجاست!»

یاران باوفا

درست است که امروز به نام شهید نظرنژاد گرد هم آمده ایم اما درواقع هر جمع یا نشستی که به نام شهیدی برگزار می‌شود، متعلق به همه شهداست. مگر می شود به یاد شهید نظرنژاد جلسه یا نشستی را گذاشت و از شهیدان شوشتری، علیمردانی، شریفی، ابراهیمی، برونسی و... یاد نکرد؟ حال آنکه آنها سالیان سال با هم همرزم بوده اند. عزیزانی که در این دنیا از هم جداشدنی نبودند و بی شک امروز نیز بر سر سفره الهی در کنار هم هستند.پیج رنک گوگل
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات